מה זה דפוס אופסט?

דפוס אופסט זוהי שיטת הדפסה מסורתית שהשתכללה מאוד במרוצת השנים. בשיטת הדפסה זו, בטרם תחילת תהליך ההדפסה יש צורך בהפקת לוחות הדפסה, בתהליך זה מקרינים בתהליך כימי את הגרפיקה שרוצים להדפיס על גבי לוחות אלומיוניום. התהליך מתבצע באמצעות מכונה מיוחדת המסוגלת לקרוא קובץ גרפיקה ממוחשב ולהפוך אותו להקרנה פיזית על גבי הלוח. בהדפסה בצבע אחד דרוש רק לוח אחד. ליצירת הדפסה צבעונית נדרשים ארבעה לוחות בארבעה מבעי הדפוס (ציאן, מג'נטה, צהוב ושחור) כאשר בשילובם נוצרת תמונה צבעונית. את הלוחות המוקרנים מתקינים על גבי מכונת דפוס אופסט ומריצים מספר דפים עד לכיוון הצבעים למידה הרצויה - תהליך המכונה "סט-אפ". מכונות דפוס אופסט מגיעות במגוון גדלים - החל משמינית גיליון (A4), רבע גיליון (A3), חצי גיליון (A2) ועד לגיליון שלם. יש מכונות אופסט שמסוגלות להדפיס רק בצבע אחד או בשני צבעים, ויש מכונות המיועדות להדפסת פרוצס - הדפסה של ארבעת הצבעים בזה אחר זה ויצירת הדפסה צבעונית בבת אחת. מכונת אופסט דורשת דפסים לתפעולה, אנשי מקצוע אלו בעלי ניסוין וידע בכיוון הצבעים של ההדפסה ע"H פתיחה או סגירה של "ברזים" הקובעת את כמות הצבע בכל אחד מארבעת הצבעים, עד לקבלת התוצאה הרצוייה.

מכונת אופסט מסוגלת להדפיס על כל סוגי הנייר - החל מנייר דק מאוד ועד לנייר עבה מאוד. דפוס אופסט מיועד להדפסה מסחרית של כמויות גדולות - לרוב מדובר בכמות של אלף עותקים במינימום. מכונת דפוס אופסט מסוגלת להפיק גם כמויות של מאות אלפי עותקים בזמן הקצר ביותר ובעלות ההדפסה הנמוכה ביותר. בכמויות קטנות עלות ההדפסה הופכת ללא משתלמת עקב עלויות יצירת הלוחות והסט-אפ, ולכן במקרים של הדפסה של עשרות עותקים בודדים כדאי לפנות לסוג הדפסה שונה - הדפסה דיגיטלית. בית דפוס מקצועי כמו דפוס אילוז פרינט מסוגל להתאים את עבודת הדפוס לסוג ההדפסה המתאים, על מנת להוזיל את עלויות ההדפסה ללקוח עד למקסימום.

בית דפוס אילוז פרינט תמצאו אנשי מקצוע בעלי הידע והניסיון להתאים עבורכם את עבודת הדפוס המתאימה לכם, את הנייר המתאים ביותר, ואת סוג ההדפסה, ומשתמש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר בשוק. אצלנו עובדים דפסים מקצועיים ומוכשרים שיודעים לבצע כיוון והתאמת צבעים לקבלת איכות הדפסה ללא פשרות עם צבעוניות נכונה והדפסה מדוייקת. בדפוס אילוז מכונת דפוס אופסט מבית הידלברג - החברה המובילה בעולם בייצור מכונות דפוס אופסט. אנו מסוגלים להפיק כל סוג של עבודה - החל מהקטנה ביותר ועד לביצוע פרוייקטים גדולים עבור החברות המובילות במשק.

יש לך שאלות? פנה אלינו ונשמח לעזור!


SozWeb ~ תכנון | עיצוב | בנייה | קידום אתרים ~ 050-723-7230